Proviron, chemie met respect voor de mens en zijn milieu.

GB | NL
Wie we zijn | Contactgegevens | Historiek | Duurzaam ondernemen | Responsible Care® | Jaarverslag
Onze producten | Productoverzicht | Tussenproducten | Weekmakers | Deicers | Recyclage
Maakloon Service | Voorzieningen | Chemie | Units | R & D
Overview vacatures | Stuur ons je CV | Het Proviron Team
Newsflash | Presberichten Proviron in het nieuws
Biodiesel door Proviron | Hernieuwbare grondstoffen
Algen@Proviron

Kwaliteit

Een waakhond met een kuitenbijtersmentaliteit.

Sommige bedrijven willen de goedkoopste zijn, andere de snelste en nog andere willen het breedste aanbod hebben. Ook Proviron heeft eigenschappen die de onderneming onderscheiden van andere. Naast het zo eigen renewables-karakter zijn dat service en kwaliteit.

Service en kwaliteit liggen in elkaars verlengde. Je kunt geen kwaliteit leveren zonder aandacht voor service. Andersom stelt service niet veel voor als hij niet kwaliteitsvol is. Proviron is daar behoorlijk van doordrongen en dat kan alleen maar als iedereen, van hoog tot laag, er mee de schouders onder zet.

Iso 9001:2008 certificatieISO 9001:2008-certifaat verlengd

De aandacht voor kwaliteit wordt geformaliseerd in het concept Quality Assurance (QA) of kwaliteitsborging. En wie QA zegt, zegt audits en ISO. Ieder zichzelf respecterend bedrijf van enige omvang laat zich om de drie jaar auditen. Het doet dat met het oog op het behalen of behouden van een certificaat van het zorgsysteem ISO 9001:2008. Ook Proviron heeft in 2008 zijn ISO-certifaat kunnen verlengen. Het is een opdracht die heel wat inzet en coördinatie vergt, met een streng beheerd systeem, regelmatige interne audits door eigen mensen en ‘officiële’ audits door de geaccrediteerde certificatie-instellingen.

Strengste klant

Naast certificatie-instellingen, voeren ook klanten regelmatig audits uit bij Proviron. De onderneming produceert immers grondstoffen voor dieren-voeding en voor verdere verwerking in farmaceutische toepassingen. Dat veronderstelt ook de handhaving van GMP- en cGMP-normen (Good Manufacturing Practice en Current GMP). Proviron volgt of overstijgt de norm van de strengste klant en past die overal toe in dat onderdeel van de productie. Die niet altijd even eenvoudige aanpak brengt op: kwaliteitsklachten zijn er zelden - er waren er tien in 2008. Elke klacht wordt ernstig behandeld, waarbij de klant correct behandelen en herhaling voorkomen vooropstaat.

Kuitenbijtersmentaliteit

Het is de taak van de kwaliteitsmanager om een en ander in goede banen te leiden. Concreet betekent dat onder meer het overzicht behouden, (interne) audits uitvoeren of begeleiden, en ‘toezien op alles wat buiten gaat met de instelling van een waakhond met een kuitenbijters-mentaliteit’. Het zijn de woorden van Freddy Vanwalleghem, die in 2009 als kwaliteitsmanager met pensioen gaat en wordt opgevolgd door Pascale Vincke. ‘Het is een job die je alleen maar goed kunt doen als je wordt geaccepteerd door de basis en gesteund door het management’, zo geeft hij zijn opvolgster nog mee.

Home | Wie we zijn | Contact opnemen | ©2009 Proviron

Proviron

G. gilliotstraat 60 - 2620 Hemiksem - België - Tel +32 3 870 88 20 - Fax +32 3 877 23 33